اطلاعیه های فرهنگی-دانشجویی

بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه های جزیره کیش به مناسبت شانزدهم آذر ماه، روز دانشجو

بسم الله الرحمن الرحیم

روز دانشجو یاد آور مبارزات جنبش دانشجویی در برابر استبداد است

🔸بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه های جزیره کیش به مناسبت شانزدهم آذر ماه، روز دانشجو به شرح ذیل است:

🔹۱۶ آذر، نماد استکبار ستیزی و استعمار ستیزی دانشجو است، نماد دانش و عینیت بخشی به آرمان های بلند انقلاب و همچنین موفقیت های علمی و معنوی است.

🔸روزدانشجو یادآور مبارزات جنبش دانشجویی در برابر استبداد و استعمار است. آنانی که مطالبه گری و آرمان خواهی را گفتمان اصلی خویش قرار دادند و با نگاهی تیزبین و عزمی راسخ، منشا تحول‌های بزرگی شدند و همگام با جامعه در مسیر دستیابی به اهداف والای خود گام برداشتند.

🔹رهبر فرزانه انقلاب فرمودند:
از نظر من هیچ کس مصونیت آهنین ندارد همه در مقابل قانون و مسئولیت‌های خودشان پاسخگو هستند و باید جواب دهند. همیشه این ملت نیاز دارد به اینکه مسئولان او پاسخگوی مسئولیت‌های بزرگ خودشان در مقابل ملت باشند و روح پرسش و مطالبه‌گری در مردم وجود داشته باشد.

🔸امروز در دهه پنجم انقلاب، دانشگاه‌های ما، به حدی از رشد و بالندگی رسیده است که شاهد خیزش هسته‌های مساله محور برای حل مسائل کشور می‌باشند، خیزشی که با مطالبه گری و گفتمان سازی و کار تخصصی برای حل مسائل اصلی کشور و به دنبال کمک به کارآمدی هرچه بیشتر نظام اسلامی و رفع مشکلات و رنج‌های مردم عزیزمان است.

🔹برای داشتن جامعه‌ای پویا باید روحیه مطالبه‌گری در بین آحاد افراد جامعه افزایش یابد و از آن سو مسئولین در نهاد‌های مختلف اجتماع هم خود را پاسخگو دانسته و بدانند که پست و مقام و عنوانی که به آن‌ها سپرده شده، فرصتی برای خدمت هر چه بیشتر به مردم بدانند؛ و این میسر نمی‌شود مگر این که یک جریان و تشکل انقلابی از سوی نخبگان و دانشجویان فعال شود تا موتور پاسخگو کردن مدیران و مسئولین را به نفع مردم به کار بیاندازد.

🔸رهبری عزیز فرمودند: «لشکر جوانان مومن و انقلابی وارد میدان مطالبه‌ی آرمان‌های انقلاب شوند» دانشجویان عزیز باید مطالبه گری در مورد وضعیت معیشتی مردم و نابسامانی‌های اخیر اقتصادی کشور را در اولویت قرار داده و ضمن مطالبه گری از مسئولین، با ارائه راهکار‌های علمی و عملی مناسب، دولت را در برون رفت از معضلات یاری کنند.

🔹جامعه امروز نگاه خاص و امید فراوانی بر دانشجو به عنوان ظرفیت‌های علمی جوان و آینده‌سازان کشور دارد که این مسئله وظیفه دانشجوی انقلابی در برابر جامعه را مهم ساخته است.

🔸جریان دانشجویی باید در این مقطع زمانی با نگاه به مکتب شهید حاج قاسم سلیمانی که حقیقتا نمونه کامل تربیت یافته مکتب ناب امامین انقلاب اسلامی است و با در پیش گرفتن مشی آرمان خواهی و عدالت طلبی و دفاع از مظلوم و تبیین افق‌های پیش رو و آگاه سازی و موضع گیری به موقع؛ انقلاب اسلامی و دستاوردهایش را از گزند انحراف و عداوت بدخواهان مصون بدارد.

🔰بسیج دانشجویی دانشگاه‌های جزیره کیش ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای عرصه علمی کشور بخصوص دانشمند بزرگ هسته ای و دفاعی ایران اسلامی ، شهید محسن فخری زاده که رشد و پیشرفت این مرز و بوم مرهون مجاهدت های بی وقفه و مخلصانه این عزیزان است، فرارسیدن روز دانشجو را به همه تلاش گران عرصه علم و دانش خصوصاً دانشجویان و دانشگاهیان فرهیخته جزیره کیش تبریک و تهنیت عرض نموده و توفیقات همگی این عزیزان را در راه فتح قلل رفیع علم و دانش و رشد و بالندگی ایران اسلامی از درگاه ایزد منان مسالت دارد.


                      ۱۳۹۹/۰۹/۱۶
 بسيج دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي واحد بين الملل كيش
بسيج دانشجويي پرديس بين الملل كيش دانشگاه تهران
بسيج دانشجويي دانشگاه صنعتي شريف پرديس بين الملل كيش
بسيج دانشجويي دانشگاه صنعتي اميركبير پرديس بين الملل كيش
بسيج دانشجويي دانشگاه جامع علمي كاربردي واحد كيش
بسيج دانشجويي دانشگاه پيام نور واحد بين الملل كيش

دکمه بازگشت به بالا