اطلاعیه های آموزشی

شیوه نامه برگزاری امتحانات در سامانه “دان” ویژه اساتید و دانشجویان

راهنمای برگزاری آزمون‌های پایان ترم ( ویژه اساتید )

اساتید محترم باید به منظور برگزاری صحیح آزمون‌های آنلاین به موارد زیر دقت داشته باشند:

برای هر یک از دروس، بر اساس تاریخ آزمونی که گروه آموزشی انتخاب کرده است، یک آزمون به صورت خودکار ایجاد شده است و فقط لازم است اساتید محترم، تاریخ و ساعت برگزاری را بررسی کرده و آن را با برنامه قبلی که توسط گروه ارائه شده است تطبیق دهند. در صورتی که مغایرتی وجود داشت، موضوع را حتما به گروه آموزشی اطلاع دهند.
قبل از برگزاری هر آزمون ۲ دکمه ویرایش آزمون و محتوای آزمون وجود دارد. ابتدا اساتید محترم به قسمت ویرایش آزمون رفته، ایمیل فعال خود را به منظور ارتباطات بعدی وارد کرده و بارم و مدت زمان برگزاری آزمون را وارد نمایند و دکمه ویرایش را کلیک کنند.
سپس به قسمت محتوای آزمون رفته و از طریق دکمه «بارگذاری فایل سوالات آزمون»، فایل سوالات خود را بارگذاری کنند و دکمه ثبت آزمون را بزنند.
اساتید محترم لازم است توجه داشته باشند که بارگذاری سوالات یا ویرایش برگه سوال بارگذاری شده تنها تا قبل از زمان شروع آزمون امکان پذیر است و پس از شروع آزمون امکان بارگذاری سوال وجود ندارد.

پس از آنکه زمان آزمون به انتها رسید، اساتید محترم می‌توانند به قسمت مشاهده نتایج که جلوی هر آزمون مشخص شده است مراجعه کنند، لیست دانشجویانی که در آن آزمون باید شرکت کرده باشند را ملاحظه فرمایند و با کلیک روی دکمه مشاهده که رو بروی اسم هر دانشجو قرار دارد به پاسخنامه‌ای که دانشجو بارگذاری کرده است دسترسی داشته باشند.

اساتید محترم در نهایت می‌توانند با تصحیح برگه پاسخنامه دانشجو، نمره‌ی نهایی دانشجو از آزمون را در فیلد مشخص شده وارد کنند و پس از آن ثبت نهایی و انتشار نمرات را کلیک کنند.

صفحه کلید در قسمت ورود اطلاعات باید حتما در حالت انگلیسی قرار داشته باشد.


راهنمای شرکت در آزمون‌های پایان ترم ( ویژه دانشجویان )

دانشجویان عزیز، به منظور شرکت در آزمون‌های آنلاین دانشگاه آزاد اسلامی بر بستر دان باید به موراد زیر دقت نمایند.

در قسمت «آزمون های من» باید برای هر کدام از دروسی که در ترم جاری اخذ کرده‌اید یک آزمون با عنوان پایان ترم مشاهده شود که تاریخ و ساعت برگزاری آن، با کارت امتحانی شما مطابقت داشته باشد. (در صورتی که مغایرتی در این خصوص مشاهده کردید حتما موضوع را با دانشگاه و پشتیبانی آنلاین دان مطرح کنید)
دکمه ورود به آزمون به هنگام فرا رسیدن زمان برگزاری آزمون فعال می‌شود و شما می‌توانید وارد آزمون شوید.
از قسمت چپ می‌توانید به فایل سوالاتی که استاد محترم درس بارگذاری کرده است دسترسی داشته باشید.
پس از دانلود سوالات پاسخ خود را بر روی کاغذ A4 سفید و سالم بنویسید و از آن عکس بگیرید یا پاسخ خود را تایپ کرده و به صورت عکس یا PDF از طریق گزینه ارسال پاسخنامه آن را ارسال و دکمه ثبت آزمون را کلیک کنید.
دانشجویان محترم توجه داشته باشند که حتما دکمه “ثبت آزمون” را کلیک کنند تا پاسخنامه آنها به صورت نهایی ارسال گردد.

در طول مدت زمان برگزاری آزمون دانشجویان می‌توانند فایل پاسخنامه خود را که بارگذاری کرده اند حذف و فایل یا فایل‌های جدیدی (به صورت عکس یا PDF) بارگذاری کنند. ملاک تصحیح پاسخنامه آخرین فایل‌هایی است که توسط دانشجو بارگذاری شده است.

دستورالعمل برگزاري امتحانات و ثبت نمرات دروس نظري و نظري – عملی نیمسال دوم ۱۴۰۰-۱۳۹۹
امتحانات نیم سال اول ۱۴۰۰-۱۳۹۹ به صورت مجازي جهت کلیه مقاطع در سامانه دان برگزار می گردد. لذا از روز جمعه س.م بهمن ماه، پنل ایجاد آزمون براي اساتید در سامانه قرار می گیرد و اساتید می بایست براي هر درس سؤالات را طبق موارد مندرج در این دستورالعمل طراحی نموده و حداقل ۷۲ ساعت قبل از امتحان بارگذاري نمایند.

بخش اول: اساتید
۱) اساتید می بایست حداقل ۴۸ ساعت قبل از هر آزمون سؤالات خود را در سامانه دان بارگذاري نمایند.
۲) حداکثر تعداد برگه هاي آپلود شده توسط اساتید ۵ برگ است.
۳) بارم سؤالات آزمون در کلیه دروس صرفا ۱۰ نمره میباشد. (۱۰ نمره دیگرجهت فعالیت کلاسی) درنظر گرفته شود.
۴) حداکثر مدت زمان هر آزمون ۱۲۰ دقیقه می باشد که اساتید می بایست بخشی از این زمان را (حداکثر ۱۵ دقیقه) جهت آپلود پاسخنامه دانشجویان اختصاص دهند.
۵) اساتید موظفند برگه هاي پاسخنامه را که دانشجویان در زمان آزمون در سامانه دان آپلود کرده اند دریافت نموده و ظرف ۴۸ ساعت تصحیح و اعلام نمره نمایند.
۶) نمرات توسط اساتید در سامانه آموزشیار ثبت گردد.
۷) اساتید موظفند حداکثر ۷۲ ساعت بعد از برگزاري آزمون موارد ذیل را به دایره امتحانات تحویل نمایند و یا به ایمیل رسمی امتحانات دانشگاه ایمیل نمایند: exam991@iaukishint.ac.ir
-پرینت لیست نمرات ثبت شده در آموزشیار (که طبق راهنماي پیوست تکمیل شده باشد)
-یک CD یا فلش حاوي پاسخنامه دانشجویان به تفکیک مشخصه درس – لیست غیبت (از اداره امتحانات اخذ شود)
-یک نسخه از سوال طرح شده استاد

۸) اساتید اطلاعات مربوط به بالاي برگه سؤال را می بایست کامل نمایند. (علی الخصوص مشخصه درس و آدرس ایمیل)
۹) براي دانشجویان غایب هیچ نمره اي در آموزشیار ثبت نگردد. (نمره صفر ثبت نشود)
۱۰) در قسمت توضیحات لیست نمره خروجی آموزشیار، اساتید ملزم به وارد کردن نمره فعالیت کلاسی (حداکثر۱۰ نمره) می باشند.


 • بخش دوم: دانشجویان
  الف) دانشجو موظف است در زمان مقرر طبق کارت امتحانی دریافت شده، در جلسه آزمون به صورت مجازي حضور داشته و سؤالات را دانلود و پاسخ آن ها را در برگه A4 (فقط سایزA4)با خط خوانا نوشته و به صورت واضح اسکن نموده ویاعکس گرفته و در سامانه دان آپلود نماید.
  ب) هر گونه تأخیر در ارسال پاسخ سؤالات بر عهده دانشجو می باشد.
  ج) نمرات در سامانه آموزشیار توسط اساتید ثبت می شود و اعتراض نمرات در سامانه مذکور فعال خواهد شد.

  نکته مهم:
  -درصورت بروز هرگونه مشکل در سیستم دان، در زمان امتحانات، دانشجویان می توانند صرفا در زمان امتحان، پاسخنامه را به آدرس ایمیل استاد ارسال نمایند. این موارد می بایست توسط استاد به امتحانات دانشگاه گزارش شود. بدیهی است ایمیلهاي دریافتی بعد از زمان امتحان هر درس فاقد ارزش بوده و قابل بررسی نیستند.

راهنمای کنترل تاریخ و ساعت امتحانات دروس ارایه شده در سامانه آموزشیار

نحوه ثبت نمرات و ارایه پرینت به دایره امتحانات

معاونت آموزشی و پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی

واحد بین الملل کیش

دکمه بازگشت به بالا