اطلاعیه های آموزشی

جزئیات دسترسی به سامانه مدیریت یکپارچه امور آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی(آموزشیار) اعلام شد

مدیرکل توسعه شبکه علمی هوشمند دانشگاه آزاد اسلامی جزئیات دسترسی به مدیریت یکپارچه امور آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی(آموزشیار) را اعلام کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر ایمان عطارزاده مدیرکل طرح توسعه شبکه علمی هوشمند دانشگاه آزاد اسلامی، ضمن اعلام جزئیات دسترسی به سامانه آموزشیار، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی در راستای ارائه خدمات و سرویس های ارزشمند آموزشی و پژوهشی به دانشجویان و توجه به کیفیت بخشی به آموزش مجازی، سامانه مدیریت یکپارچه امور آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی (آموزشیار) را به عنوان بخشی از سیستم ERP جامع دانشگاهی راه‌اندازی کرده است.

وی افزود: این سامانه به طور یکسان در تمامی واحدهای دانشگاهی به جز تعداد محدودی که در اواخر مهرماه به این سامانه متمرکز و یکپارچه اضافه خواهند شد، مورد استفاده قرار می گیرد.

دکتر عطارزاده با بیان اینکه براساس برنامه ریزی های صورت گرفته آموزش سامانه آموزشیار از ۲۶ مردادماه در سطح استان ها و واحدهای دانشگاهی به صورت آزمایشی آغاز شده است، گفت: آموزش این سامانه از ۱۰ شهریورماه مطابق با جدول زمان‌بندی زیر برای انجام امور آموزشی در اختیار تمامی دانشجویان قرار خواهد گرفت.

اقداماتتاریخ
ثبت نمرات، رسیدگی به اعتراضات ترم دوم ۹۹-۹۸۱۰ الی ۱۲ شهریور
امور فارغ التحصیلان و سایر امور آموزشیبر اساس برنامه اعلام شده واحد دانشگاهی
ثبت دروس، انتخاب واحد (یا حذف و اضافه) ترم تابستاناز ۱۵ شهریور بر اساس زمان اعلام شده در سامانه آموزشیار واحد دانشگاهی

مدیرکل توسعه شبکه علمی هوشمند دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: دانشجویان می توانند با مراجعه به سایت واحد دانشگاهی درخصوص شیوه دسترسی به سامانه آموزشیار، فایل های راهنمای استفاده از سامانه، سامانه پاسخگویی (Ticketing) برای راهنمایی و طرح سوالات و رفع اشکال‌های احتمالی اقدام کنند.

وی با تأکید بر اینکه ضروری است دانشجویان و کارکنان واحدهای دانشگاهی به اطلاعیه های اعلام‌ شده توسط واحد دانشگاهی توجه کامل داشته باشند، گفت: مجموعه دانشگاه در جهت راهنمایی و استفاده درست از سامانه و نیز رفع مشکلات احتمالی، تمام تلاش خود را به کار خواهد گرفت.

دکتر عطارزاده تأکید کرد: از تاریخ مذکور تمام امور آموزشی مربوط به ثبت نمرات، امور انتخاب واحد و حذف و اضافه ترم تابستان و انتخاب واحد ترم آینده، از طریق این سامانه خواهد بود و تقویم برنامه انتخاب واحد ترم آینده نیز به زودی از طریق این سامانه و سایت واحد دانشگاهی اطلاع رسانی خواهد شد.

وی ادامه داد: دانشجویان اطمینان داشته باشند که تمامی مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی خود را متعهد به همراهی و اجرای درست این پروژه بزرگ ملی می داند، لذا پیشاپیش ضمن پوزش از نقائص احتمالی، از دانشجویان تقاضا می شود با صبوری و اعلام این موارد، ما را در اجرای درست، ارائه سرویس ها و خدمات بهتر یاری رسانند.

دکتر عطارزاده در پایان تاکید کرد: آموزش و استفاده درست از قابلیت ها و امکانات سیستم مدیریت یکپارچه امور آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی(آموزشیار) بسیار موضوع مهم و تاثیرگذاری بر انضباط بخشی، چابک سازی، آمار و اطلاعات برخط، تسریع در فرآیندها و فعالیت های کاری، تصمیم گیری ها و مدیریت اثربخش امور آموزش در واحدهای دانشگاهی است. امکانات و قابلیت های این سیستم ERP در حوزه های آموزش، پژوهش، اداری و مالی و بسیاری موارد دیگر به مرور و مرحله به مرحله فعال و در دسترس واحدها و دانشجویان قرار خواهد گرفت.

دکمه بازگشت به بالا